Підготовка до школи

Батьки кожного майбутнього першокласника, безсумнівно, прагнуть, щоб їхня дитина була в класі найкмітливішою і найстараннішою. Тож вони висувають до дошкільного закладу високі вимоги щодо підготовки дитини до школи, здебільшого до розвитку її  інтелектуальної сфери. Завданням педагогів є через ефективні форми співпраці переконати батьків, що поряд з розумовим розвитком дітей важливо не меншу увагу приділяти зміцненню їхнього здоров'я, забезпеченню психологічного благополуччя, стимулюванню інтересу до пізнання

Питання підготовки дітей до школи завжди було пріоритетним у дошкільній освіті. Ще більшого значення воно набуло з внесенням змін до Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ, а саме із запровадженням обов'язкової до­шкільної освіти дітей п'ятирічного віку. І якщо педагоги дошкіль­них навчальних закладів відреагували на ці зміни адекватно, адже вони й до цього готували дітей до шкільного навчання, то багатьох батьків охопила паніка. Перед ними постала низка запитань: як і де мають здобувати освіту їхні діти, якими знаннями вони мають володіти, які документи повинні засвідчувати здобуття дошкільної освіти тощо.

Намагаючись належно підготувати дитину до школи, бать­ки не лише висувають до дошкільного закладу безпідставні ви­моги щодо підготовки дитини-шестирічки до навчання у школі на рівні учня-першокласника, що вміє писати, читати, рахувати, а й вдаються до пошуку підготовчих курсів, різноманітних гурт­ків. Однак потрібно розуміти, що розумове перенавантаження може негативно позначитися на фізичному та психічному здоров'ї дітей шестирічного віку. Адже під час організованих за­нять діти переважно сидять за столами, рухаються мало, унаслі­док чого перевтомлюються, стають знервованими, нерідко в них з'являються прояви таких захворювань, як сколіоз, невроз, а та­кож знижується загальна опірність організму до різних захворю­вань. З огляду на це батькам слід усвідомити, що провідна роль у підготовці до школи належить загальному фізичному розвитку, зміцненню здоров'я дітей. Бо лише фізично й психічно здорова дитина здатна успішно, без напруження навчатися.

№ з/п Назва Переглянути
1 Що повинен знати та уміти майбутній першокласник
2 Орієнтовний перелік шкільного приладдя
3 Поради батькам першокласників
4 Рекомендації шкільного психолога. Адаптація першокласників.